کتاب های کمک درسی دبستان

پایه تحصیلی شیرین دبستان یکی از خاطره‌انگیزترین دوران تحصیلی و حتی زندگی هر فردی است که حس نوستالژی بودن دارد که به جرات می‌توان گفت که مقطع تحصیلی دبستان مهمترین پایه تحصیلی است، چراکه در آن دوران است که شالوده علم‌ورزی کودکان شکل می‌گیرد و استعداد آن‌ها در مباحث درسی در پایه تحصیلی دبستان مشخص می‌شود. کودکان برای اینکه بتوانند خواندن و نوشتن بیاموزند و در مرحله بعد مراتب علمی را طی کنند، میبایست در مقاطع مختلف، تحصیل کنند. از این رو گاج مارکت دسته بندی کتاب‌های کمک درسی دبستان را گردآوری کرده و در اختیار شما قرار داده است. باید به این مهم هم اشاره شود که همه ما این موضوع را می‌دانیم که از مهمترین مقاطع تصحیلی میتوان به دوره پیش دبستانی اشاره کرد که دروازه ورود به دبستان است، زیرا پایههای علمی دانش آموز در این مقطع گذاشته میشود و در گام بعدی کودک میبایست به مقطع بسیار مهم دبستان وارد شده و پله پله با آموختن حروف الفبا و نکات ابتدایی درسی پیش رود.

انواع کتاب کمک درسی دبستان

بسیاری از مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی برای تفهیم بیشتر نکات به دانشآموزان از وسایل و بسته‌های کمک آموزشی و کتابهای کمک درسی دوره شیرین تحصیلی دبستان بهره میگیرند. کتاب کمک درسی نقش‌به‌سزایی در فراگیری مباحث درسی برای دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و دبستانی دارد تا جایی که برخی از مشاوران و صاحبنظران در این وادی استفاده از وسایل کمک آموزشی را برای دانش آموزان ابتدایی لازم و ضروری میدانند. کتابهای کمک درسی مقطع تحصیلی دبستان از بخشهای مختلفی تشکیل شده که می‌تواند ذهن دانش‌ آموزان دبستانی را بیشتر به چالش بکشاند و ذهن و قوه تفکر آن‌ها را آماده‌تر و پخته‌تر کند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مطالب کتاب‌های کمک درسی پایه دبستان

از مطالب کتاب‌های کمک درسی پایه دبستان می‌توان به آموزش و درسنامه که یکی از بهترین بخشهای این کتب کمک درسی از نظر دانش آموزان است، پرداخت زیرا که به محکمتر شدن پایههای علمی دانش آموزان کمک زیادی میکند. از دیگر بخشهای این کتب میتوان به بخش نمونه سوالات امتحانی و پرسشهای تشریحی اشاره کرد که تاثیر بهسزایی در پشت سر گذاشتن امتحانات دی و خرداد دانش آموزان میگذارد.

والدین از کتاب‌های کمک درسی پایه دبستان چه می‌خواهند؟

سوالی که مطرح می‌شود این است که والدین از کتاب‌های کمک درسی پایه دبستان چه می‌خواهند؟ در پاسخ باید بگوییم که بسیاری از والدین تمایل دارند که فرزندشان فراتر از کتاب درسی کار کنند و برای آزمونهای ورودی مدارس خاص و نمونه دولتی و تیزهوشان آمادگی کسب کنند که البته کتابهای تست بهترین گزینه برای این دسته از دوستان است. این روند و خواسته والدین می‌تواند باعث پختگی ذهنی و سرعت پردازش مغزی دانش آموزان برای مطالب درسی و علمی باشد که ادامه راه تحصیلی آن‌ها را بسیار هموار می‌کند. نکته بسیار مهم این است که والدین باید به این موضوع توجه ویژه و خاصی داشته باشند که به‌دلیل مهم و حساس بودن دوره تحصیلی دبستان، باید طوری رفتار و برنامه ریزی شود تا کودکان و نوجوانان از درس و تحصیل زده نشوند.

انتشارات به‌نام کتاب‌های کمک درسی در گاج مارکت

از انتشارات به‌نام کتاب‌های کمک درسی در گاج مارکت که در پایه تحصیلی دبستان فعالیت دارند، میتوان انتشارات برجسته آموزشی چون انتشارات بینالمللی گاج، مبتکران، کانون فرهنگی آموزش (قلمچی)، گلواژه، خیلی سبز، مهر و ماه، الگو، تک رقمی (مزینانی)، اسفندیار، چهارخونه، پویش اندیشه خوارزمی، کاپ، بنیهاشمی خامنه، جویا مجد، علامه حلی، کامل طلایی، کاهه، تندیس نقرهای اندیشمند، دکتر شاکری، شباهنگ، کاگو، گامی تا فرزانگان، منتشران، واله، صیانت، فاطمی، همراه دانش و بسیاری دیگر را مورد بررسی قرار داد و از کتاب‌های کمک آموزشی و کمک درسی آن‌ها تهیه کنید. از جمله دروسی که دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و دبستان میتوانند در گاج مارکت آن را بررسی کنند، میشود به دروس ریاضی، علوم، فارسی، هدیههای آسمان، مطالعات اجتماعی، هوش و استعداد تحلیلی اشاره کرد.

کتاب‌های جامع کمک درسی پایه تحصیلی دبستان

کتاب‌های جامع کمک درسی پایه تحصیلی دبستان از آن دسته کتاب‌هایی هستند که می‌توان با یک تیر چندین نشان را زد. برخی از کتابها هم هستند که بهصورت جامع منتشر شدهاند و تمامی دروس یک پایه و یا دروس اصلی و مهم آن را دربرمیگیرند که این مزیت را خواهند داشت که دانش آموز به جای تهیه چندین کتاب برای دروس مختلفش، یک کتاب جامع درسی تهیه میکند و برای چندین درس با آن تمرین خواهد کرد و این مورد علاوه بر صرفه اقتصادی مورد توجهی که دارد، از حجم کتابهایی که دانش آموز باید آنها را بررسی کند هم میکاهد که کتابهای گام به گام شاه کلید از جمله این کتب هستند.