کتاب زنبور یکی از بهترین و جذابترین کتابها برای آموزش و سرگرمی کودکان است. تربیت و آموزش درست و اصولی برای کودکان بهخاطر قرار گرفتن در سن حساس، بسیار اهمیت دارد و باید در این راه حساب شده گام برداشت. امروزه نشرهای مختلفی در زمینه آموزش کودکان و نوجوانان فعالیت دارند که یکی از مهمترین آنها واحد کودک و نوجوان انتشارات بینالمللی گاج با نام کتابهای زنبور بوده که تلاش کرده در این راه گامهای اساسی و تاثیرگذاری بردارد. شما می‌توانید مجموعه‌ای خاص و شگفت انگیز را در سایت گاج مارکت از این نشر در اختیار داشته باشید.

کتابهای عروسکی زنبور

از مهمترین کتب زنبور میتوان به مجموعه کتابهای عروسکی اشاره کرد که عروسک شخصیت اصلی داستان که محور قصه است هم در کنار کتاب قرار داده شده، این مورد به خلق شخصیتپردازی توسط کودک (هنگام خواندن کتاب) کمک زیادی میکند و کودک میتواند در کنار خواندن محتوای داستان با عروسک هم حرکت نمایشی انجام دهد، مورد مذکور تاثیرگذاری داستان را برای کودکان دوچندان میکند.

معرفی کتاب های زنبور

از دیگر سری کتابهای کاربردی زنبور میتوان به کتابهای وایتبردی (تخته کتاب) اشاره کرد که امکان نوشتن و انجام تمرین و در آخر پاک کردن و از نو نوشتن (همچون تخته وایتبرد) را برای کودکان و نوآموزان فراهم میکند. این کتابهای وایتبردی عناوین مختلفی دارد که مفاهیم و مطالبی چون اعداد فارسی و انگلیسی، حروف فارسی و انگلیسی، محاسبات ریاضی، نقاشی، وسایل نقلیه، ساعت، اشکال هندسی و غیره را به خردسالان آموزش میدهد.

بازنویسی رمانهای کلاسیک جهان توسط انتشارات زنبور

یکی از کارهای مهمی که انتشارات زنبور انجام داده است، بازنویسی (سادهنویسی) رمانهای برجسته کلاسیک جهان به زبان و ادبیات قابل فهم برای کودکان و نوجوان بوده که امکان مطالعه این رمانها را در بازه سنی آنها فراهم میکند. از جمله این رمانها میتوان  به بلندیهای بادگیر، زنان کوچک، غرور و تعصب، کلبه عمو تام، تام سایر، کنت مونت کریستو، آرزوهای بزرگ، الیور توییست، سرود کریسمس و بسیاری دیگر اشاره کرد.

همانطور که میدانید برترین داستانگوی کودکان و نوجوانان در جهان، رولددال بوده که کتابهای داستانی این نویسنده برجسته را هم میتوانید در قسمت کتاب های کودک و نوجوان در گاج مارکت بررسی کنید. از دیگر کتابهای زنبور میشود به سری کتابهای رنگآمیزی آرتتراپی اشاره کرد که علاوه بر کودکان و نوجوانان، بزرگسالان هم میتوانند از آنها برای کاهش استرس و کسب آرامش بهره ببرند و بدون محدودیت سنی است. از دیگر رسالتهای مجموعه زنبور، آشنایی نسل جدید با کتابهای ادبی کهن ایران زمین بوده، در این راستا سری کتابهای کلیله و دمنه و همچنین بوستان و گلستان توسط زنبور منتشر شده که بازنویسی داستانهای این مجموعه به زبان ساده و روان برای کودکان است. مجموعه کتابهای زنبور به جز کتابهای داستانی متنوع، به تولید بستههای اوریگامی و پازلهای جذاب، کارآمد و البته آموزشی برای کودکان و نوجوانان هم پرداخته است.