کتاب اگر فرزند دختر دارید

کتاب اگر فرزند دختر دارید

جامعه‌شناسی و روان‌شناسی شکل‌گیری شخصیت در دخترها
تولید کننده:
انتشارات نی

فروشندگان: فروشنده

پشتیبانی 24 ساعته
7 روز ضمانت بازگشت کالا
ضمانت کیفیت کالا
پرداخت امن از درگاه بانکی
  • درباره محصول
  • اطلاعات محصول
  • نظرات کاربران
توضیح کلی

کتاب "اگر فرزند دختر دارید" مناسب شناخت بیشتر مسائل اجتماعی، اخلاقی و روانشناختی کودکان است. این اثر، نوشته‌ی النا جانینی بلوتی بوده و توسط محمدجعفر پوینده به فارسی روان ترجمه شده و نشر نی نیز آن را در قطع رقعی منتشر کرده است.

 نویسنده‌ی این کتاب، خانم النا جانینی بلوتی از سرآمدان عرصه‌ی تعلیم و تربیت در ایتالیاست که مدیریت «زایشگاه مونته‌سوری» را از آغاز برعهده داشته است. خانم بلوتی علاوه بر تجربه‌ی عملی گسترده، آثار بسیاری منتشر کرده و کتاب «اگر فرزند دختر دارید...» معروف‌ترین اثر این مربی بزرگ است که در چهار فصل، تأثیر اوضاع و احوال اجتماعی را بر دوران کودکی تشریح می‌کند و نشان می‌دهد که عوامل اجتماعی و به‌ ویژه عوامل تربیتی و فرهنگی، چگونه کلیشه‌های تبعیض‌آمیز را در ذهن و رفتار کودکان رواج می‌دهند. در فصل اول توصیف می‌شود که چرا و چگونه فرزند پسر پسندیده و فرزند دختر، ناپسند به حساب می‌آید. در فصل دوم به دوران خردسالی و عقاید و رفتارهای متضاد درباره‌ی پسر و دختر پرداخته می‌شود. فصل سوم به بازی‌ها، اسباب‌بازی‌ها و ادبیات کودکان اختصاص دارد و در تمام این عرصه‌ها به چگونگی تربیت تبعیض‌آمیز و پیامدهای زیان‌بار آن می‌پردازد. فصل چهارم نیز درباره نهادهای آموزشی، مهدکودک‌ها و کودکستان‌هاست. این کتاب، با توجه به دیدگاه عمیقا انسانی و تبعیض‌ستیز خانم بلوتی، راهنمای مناسبی برای همه پدران و مادران، مربیان، معلمان، جوانان و یکایک افرادی است که خواستار شناخت و طرد اندیشه‌ها و اعمال تبعیض‌آمیز و ستم‌آلوده هستند و برای خود و همنوعانشان امروز و فردایی بهتر را آرزو دارند.

"چه بسیارند زنانی که با به دنیا آمدن نوزاد دختر با سکوت یا ترحم آشکار اطرافیان، اقوام و دوستان روبه‌رو شده‌اند و هنوز نیز می‌شوند و مجبوراند که سرکوفت‌ها و خشم و کین شوهر یا پدر و مادر او را تحمل کنند و از دهان این و آن بشنوند که مسئولیت پسر نشدن بچه‌ها بر عهده‌ی آنها است و به همین سبب احساس خفت و خواری می‌کنند و ..."

مشاهده کامل
اطلاعات محصول
اولین نفری باشید که این کالا را بررسی می کند

خریداران این کالاها را نیز خریده اند

×

مرورگر شما PDF را پشتیبانی نمی کند. دانلود PDF

جهت ثبت اطلاع رسانی، لازم است وارد حساب کاربری خود شوید.