آیا به دنبال فروشگاه آنلاینی هستید که بتوانید در آن هزاران کتاب‌ زبان خارجی، از کتاب‌های آموزشی گرفته تا رمان و کتاب‌های آشپزی و دکوراسیون، از کتاب‌ برای نوآموزان خردسال گرفته تا کتاب‌های پیشرفته و تخصصی برای تجارت و کسب‌وکار را یکجا ببینید، به سادگی با چند کلیک بخرید و به سرعت در آدرس دلخواهتان دریافت کنید؟ اگر این‌طور است آدرس را درست آمده‌اید! بیایید با هم نگاه کوتاهی به دنیای جذاب کتاب‌های زبان خارجی و دسته‌بندی این کتاب‌ها در فروشگاه اینترنتی گاج مارکت داشته باشیم.  

چرا باید کتاب زبان خارجی بخریم؟

آشنایی با هر زبان‌ خارجی دریچه‌ای به فرهنگ‌های دیگر به روی شما باز می‌کند و می‌تواند فرصت‌های بی‌شماری را در تحصیل، کار، مهاجرت و سفر، یادگیری و به طور کلی در راستای پربار کردن هر چه بیشتر زندگی شما‌ بر سر راهتان قرار دهد. اما یادگیری زبان بدون استفاده از کتاب‌های مناسب اگر ناممکن نباشد، دست کم بسیار سخت و پرچالش است. کتاب زبان خارجی استاندارد مانند چراغ راهنمایی، زبان‌آموز را در مسیر درست هدایت می‌کند و راه یادگیری را برای او هموار می‌کند.

این روزها بازار کتاب‌های الکترونیکی رونق گرفته و مشتریان خود را پیدا کرده است، اما برای یادگیری یک زبان خارجی به مراتب بهتر است نسخه چاپی کتاب زبان را برای مطالعه در اختیار داشته باشید، به راحتی نکات مورد نظر خود را یادداشت کنید و به حل تمرینات بپردازید. بسیاری از کتاب‌ها به منابع الکترونیکی مخصوص خود هم مجهز هستند که با خرید کتاب از طریق لوح فشرده یا به صورت آنلاین به آنها دسترسی خواهید داشت تا به یاری فایل‌های متنی، صوتی و تصویری یادگیری عمیق‌تر و آسان‌تری را تجربه کنید.

خرید آسان کتاب زبان خارجی

شاید شما هم پس از یک خرید موفق و آسان اینترنتی به این نتیجه رسیده باشید که این شیوه خرید بسیار کارآمدتر از خرید حضوری است. با خرید اینترنتی کتاب‌های زبان خود می‌توانید از صرف وقت برای مراجعه به کتابفروشی‌های سطح شهر اجتناب کنید، در هر ساعت شبانه‌روز در حالیکه راحت و آسوده در خانه خود نشسته‌اید انواع کتاب‌های‌ زبان خارجی را در صفحه گوشی یا کامپیوتر خود ببینید، مقایسه و انتخاب کنید و در مدت کوتاهی در محل سکونت یا کارتان تحویل بگیرید.

البته با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید فروشگاه‌های اینترنتی متعددی را برای خرید کتاب‌ زبان خارجی پیدا کنید اما در این بین خرید از فروشگاهی نام‌آشنا و قابل اعتماد چون گاج مارکت گزینه مطلوب‌تری به نظر می‌رسد؛ فروشگاهی که هم تنوع بالای کالا دارد و هم می‌توانید اطمینان داشته باشید که کتاب‌های باکیفیت را با قیمت مناسب و در اسرع وقت به دست شما می‌رساند و تجربه خریدی شیرین و بی‌دردسر را بدون نیاز به پیگیری‌های وقت‌گیر و پرتنش برایتان به ارمغان می‌آورد.

انتخاب کتاب زبان خارجی مناسب

افراد مختلف در آموزش زبان مسیرهای متفاوتی را طی می‌کنند. گاهی والدین آموزش زبان فرزندانشان را از خردسالی در خانه یا در کلاس‌های خارج از منزل شروع می‌کنند. کتاب‌های فراوانی مخصوص یادگیری زبان در گروه سنی کودک و نوجوان وجود دارد که سبک‌ها و سلیقه‌های مختلفی را پوشش می‌دهد و می‌توانید برای زبان‌آموزی فرزندانتان از آنها استفاده کنید. اما برای بسیاری از افراد نیز این یادگیری از سنین بالاتر آغاز می‌شود. شاید شما هم در بزرگسالی به فکر یادگیری یک زبان خارجی افتاده باشید یا تصمیم گرفته باشید آموختن زبان را از سر بگیرید. در هر صورت نیاز به کتاب‌های‌ زبان خارجی متناسب با سطح، ترجیحات و اهداف خود خواهید داشت تا با خواندن و تمرین زبان به میزان تسلط مورد نظر خود برسید.

انواع و اقسام کتاب‌های زبان خارجی در بازار موجود است که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. در گاج مارکت نیز دسته‌بندی‌های مختلفی از کتاب زبان خارجی را پیدا می‌کنید که در ادامه آنها را به اختصار بررسی می‌کنیم.

کتاب زبان خارجی درسی

کتاب‌های درسی زبان خارجی مجموعه کتاب‌هایی هستند که در موسسات زبان برای آموزش به کار می‌روند. این کتاب‌ها هر چهار مهارت اصلی زبان یعنی مهارت‌های گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing)  را آموزش می‌دهند و سطوح مختلفی از مبتدی تا پیشرفته را در بر می‌گیرند. به این ترتیب می‌توانید از کتاب‌های مبتدی یک مجموعه شروع کنید و به مرور با پیشرفت در زبان، کتاب‌های سطوح بالاتر همان مجموعه را تهیه کنید و به این ترتیب مسیری حساب شده و منسجم را برای یادگیری زبان تا سطوح پیشرفته طی کنید. در بین این گروه از کتاب‌ها نام مجموعه‌های معروف و پرکاربردی مثل American English File، Four Corners، Top Notch، Family and Friends  و Let’s Go در انگلیسی و کتاب‌های Taxi و Echo  فرانسه، و Menschen و Starten Wir آلمانی به چشم می‌خورد.

هر کدام از این مجموعه کتاب‌ها با توجه به نیازها، توانایی‌ها و روحیات یک گروه‌ سنی مشخص تهیه شده‌اند و بنابراین در هنگام خرید کتاب اموزشی زبان خارجی باید توجه کنید که کتاب برای کدام مخاطب مناسب است: خردسال، کودک، نوجوان یا بزرگسال. علاوه‌براین، بسیاری از این کتاب‌ها با کتاب کار یا تمرین مخصوص خود ارائه می‌شوند که زبان‌آموزان می‌توانند به کمک آنها و از طریق تمرین و تکرار، بر نکات هر درس از جمله واژگان و اصطلاحات و دستور زبان آن درس مسلط شوند.

کتاب‌ تقویت مهارت زبان

بجز کتاب‌های درسی گفته شده، کتاب‌هایی هم وجود دارند که فقط برای تقویت یکی از چهار مهارت اصلی زبان به کار می‌روند. کتاب‌هایی که در بخش مهارت‌افزایی سایت گاج مارکت پیدا می‌کنید از این دسته هستند و اگر در یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان به طور خاص احساس ضعف می‌کنید یا فکر می‌کنید که با توجه به شرایط، تقویت یک مهارت معین بیش از سایر مهارت‌ها به کارتان می‌آید می‌توانید از این کتاب‌ها استفاده کنید. کتاب‌هایی مانند Inside Reading، Longman Academic Writing Series و Q: Skills for Success از جمله این کتاب‌ها هستند.

همچنین برخی کتاب‌ها فقط بر آموزش یکی از بخش‌های زبان مانند لغات و اصطلاحات، گرامر یا مکالمه متمرکز هستند که می‌توانید در بخش کتاب‌های زبان خارجی آموزشی وب‌سایت گاج ‌مارکت تعداد زیادی از آنها را مشاهده کنید. این کتاب‌ها نیز طرفداران زیادی دارند و مثالی از این کتاب‌ها در زبان انگلیسی کتاب‌های بسیار محبوب In Use برای یادگیری گرامر و لغات و اصطلاحات است.

کتاب آزمون زبان

یک گروه از کتاب‌های بسیار پرطرفدار کتاب زبان خارجی، کتاب‌هایی است که با هدف آماده کردن مخاطبان برای آزمون‌های زبان مثل تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) یا آزمون‌های بین‌المللی زبان‌های دیگر تالیف شده‌اند. این آزمون‌ها در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شوند و موفقیت در آنها معمولا شرط ورود به دانشگاه‌های خارج از کشور یا مهاجرت و کار در کشورهای خارجی است. بعضی کتاب‌های گفته شده، آزمون‌های سال‌های گذشته یا نمونه سوالات مشابه آنها را در اختیار داوطلبان آزمون‌ها قرار می‌دهند و برخی با آموزش نکات و ارائه تمرین‌ به تقویت مهارت‌هایی می‌پردازند که برای موفقیت در این آزمون‌ها ضروری است.

برای خرید کتاب آزمون های بین المللی می‌توانید با توجه به هدفتان از میان عناوین متعدد موجود در وبسایت گاج مارکت انتخاب کنید و با تهیه کتابی به‌روز و باکیفیت گام محکمی در مسیر موفقیت آینده خود بردارید. از کتاب‌های شناخته‌شده و معتبر در این حوزه می‌توان به کتاب‌های آیلتس کالینز (Collins)، مجموعه کتاب‌های آیلتس کمبریج (Cambridge IELTS) یا Les Cles du nouveau DELF برای آزمون دلف فرانسه اشاره کرد.

کتاب داستان خارجی

خرید کتاب داستان زبان خارجی یکی از بهترین راه‌های تقویت زبان و تسلط بیشتر بر آن است. خواندن کتاب داستان، مهارت خواندن و درک مطلب زبان‌آموز را ارتقا می‌دهد، دایره کلمات (Vocabulary) او را گسترده می‌کند و بطور غیرمستقیم به او قواعد و دستور زبان را می‌آموزد. داستان خواندن را می‌توان بهترین روش برای به‌خاطر سپردن املای درست کلمات بدون تلاش و زحمت هم دانست.

 بعضی کتاب‌های داستان خارجی برای استفاده زبان‌آموزان تالیف شده‌اند. این کتاب‌ها از نظر درجه دشواری و تعداد کلمات برای مخاطبان سطح‌بندی شده‌اند تا هر کس بنا بر سطح دانش و مهارت زبانی خود کتاب مناسبش را انتخاب کند. اما به جز این نوع کتاب‌ داستان‌ها که کارکرد آموزشی دارند، وب‌سایت گاج مارکت انواع کتاب‌های داستان کوتاه و رمان خارجی ناشران بزرگ دنیا را هم عرضه می‌کند که همچنان برای تقویت زبان مفیدند اما از طرفی هم مناسب آن دسته از کتابخوان‌ها و دوستداران پروپاقرص کتاب هستند که به زبانی خارجی تسلط دارند و مشتاق دسترسی به متن اصلی کتاب‌ها، بدون ترجمه و هرگونه تغییر هستند. بسیاری از شاهکارهای ادبی جهان در میان این کتاب‌ها قرار دارند که خواندن آنها به زبان اصلی ارزش و لذت مضاعفی دارد.

در کنار رمان و کتاب‌های داستانی، کتاب‌های خارجی و زبان اصلی غیرداستانی با موضوعات مختلف را نیز می‌توانید در وب‌سایت گاج ‌مارکت در بخش کتاب زبان خارجی عمومی بیابید؛ کتاب‌هایی در حوزه‌های گوناگون از آموزش باغبانی و آشپزی گرفته تا گردشگری، علم، سیاست و تاریخ.

لغت نامه و فلش کارت

با وجود امکان دسترسی آنلاین به انواع فرهنگ‌های لغت و دایره‌المعارف‌ها، همچنان برخی اشخاص تمایل به خرید واژه‌ نامه زبان خارجی به صورت کتاب چاپی دارند. این دسته از افراد می‌توانند با انتخاب کتاب‌ دلخواه خود از میان انواع دیکشنری‌ها و فرهنگ‌های واژگان وب‌سایت گاج‌مارکت، آن را به راحتی تهیه کنند. فلش‌کارت‌های آموزش زبان به ویژه آموزش لغت یا Vocabulary هم از دیگر محصولاتی است که در کنار انواع کتاب زبان خارجی با تنوع بالا و برای گروه‌های سنی مختلف در این وب‌سایت موجود است.

خلاصه کلام اینکه به هر انگیزه‌ای که به یادگیری زبان می‌پردازید و در هر سن و سطح مهارت زبان که قرار دارید، می‌توانید کتاب زبان خارجی مناسب خود را، چه کتاب آموزش زبان باشد و چه کتاب زبان اصلی با موضوعات مختلف، با کمترین قیمت و بهترین شرایط تحویل از گاج مارکت تهیه کنید. فرصت آموختن زبان خارجی را از دست ندهید و فراموش نکنید که هیچ زمان برای یادگیری آن دیر نیست.