کتاب تاریخ اجتماعی مردن

تولید کننده:
انتشارات ققنوس

فروشندگان: فروشنده

پشتیبانی 24 ساعته
7 روز ضمانت بازگشت کالا
ضمانت کیفیت کالا
پرداخت امن از درگاه بانکی
  • درباره محصول
  • اطلاعات محصول
  • نظرات کاربران
توضیح کلی

تجربیات ما از مردن تحت تأثیر تصورات باستانی از مرگ و مسئولیت اجتماعی در پایان زندگی شکل‌گرفته‌اند. از باورهای عصر حجر درباره مردن به‌مثابه سفر آن جهانی تا مردن در خانه‌های سالمندان در عصر جهان شهری معاصر، آلن کلهير خواننده را به سفر اکتشافی دو میلیون ساله‌ای می‌برد که چالش‌های عمده‌ای را که همگی با آن مواجه می‌شویم مطرح می‌کند: پیش‌بینی، کسب آمادگی و زمان‌بندی مرگ نهایی خود.

این کتاب بررسی جامعی است از اسناد علوم انسانی و بالینی درباره مرگ انسان. رویکرد تاریخی این کتاب، تصاویر اخیر مردن از سرطان و مراقبت‌های پزشکی را در بافت گسترده‌تر تاریخی، پزشکی و جهانی قرار می‌دهد. مردن از خاستگاه خود به‌مثابه سفر به آن جهان تا تحول متعاقبش به قالب «مرگ خوب» یا «مرگ خوب» یا «مرگ خوب مدیریت‌شده» در جوامع یکجانشین ردیابی شده است. پروفسور کلهير استدلال می‌کند که امروزه بیشتر مرگ‌ها خوب مدیریت‌شده نیستند، در عوض شاهد افزایش انواع مرگ‌های شرم‌آور هستیم. سرطان، بیماری قلبی یا علم پزشکی هیچ‌کدام معرف مرگ در دوره مدرن و بزرگ‌ترین آزمون‌های اخلاقی‌اش نیستند؛ بلکه فقر، سالمندی و طردشدگی اجتماعی اصلی‌ترین مؤلفه‌های مرگ در روزگار ما هستند.

متن فوق قسمتی از کتاب تاریخ اجتماعی مردن است. این کتاب توسط آلن کلهیر تالیف و به همت قاسم دلیری ترجمه شده و در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است.

مشاهده کامل
اطلاعات محصول
اولین نفری باشید که این کالا را بررسی می کند

خریداران این کالاها را نیز خریده اند

×

مرورگر شما PDF را پشتیبانی نمی کند. دانلود PDF

جهت ثبت اطلاع رسانی، لازم است وارد حساب کاربری خود شوید.