کتاب‌های آموزش کودک و نوجوان می‌تواند یکی از بسترهایی باشد که ذهن افراد در این بازه سنی را به شدت فعال کند. همه ما می‌دانیم که برای خواندن کتاب هیچ زمانی دیر نیست و سن و سال خاصی هم ندارد. ولی اگر از سن پایین و همان دوران شیرین کودکی با شیوه‌های آسان و بدون فشار به کودک این مسئله را در ناخودآگاه آن‌ها پرورش دهیم به فرزندانمان کمک شایانی کرده‌ایم و کودک با شوق، علاقه‌مند به کتاب خواندن می‌شود. بچه‌ها همیشه از والدین خود تقلید می‌کنند و این کار را جالب می‌دانند، اگر در گوشه خانه یا در دستان شما در اوقات فراغت و خارج از مشغله‌های روزمره کتاب ببینند، آن‌ها هم یاد می‌گیرند و الگوبرداری می‌کنند و تأثیر به‌سزایی برای انس گرفتن کودک با کتاب می‌شود. سایت گاج مارکت دارای منبع عظیمی از این دست کتاب‌ها است که می‌تواند برای رشد ذهنی کودکان و نوجوانان بسیار کارآمد باشد.

کتاب‌های آموزشی کودک و نوجوان ابزار مناسبی برای آموزش و پرورش

کتاب‌های آموزشی کودک و نوجوان ابزار مناسبی است برای آموزش نکات و مهارت‌های زندگی در قالب داستان، نقاشی و شعر که مفاهیم اولیه را به آن‌ها یاد می‌دهد. در گاج مارکت تعداد بسیار زیادی از آثار متنوع برای کودکان که در پنج گروه سنی الف (1 تا 7سال)، ب (8 تا 9 سال)، ج (10 تا 12 سال)، د (13 تا 15 سال) و ه (16 تا 18 سال) عرضه‌ شده است.

همچنین در دسته‌های گوناگون مثل 1- آموزش مشاغل  2- آموزش پیش‌دبستانی  3- آموزش نقاشی و رنگ‌آمیزی  4- آموزش مهارت‌های زندگی  5- آموزش خلاقیت ازجمله کتاب‌هایی هستند که به‌فروش می‌رسند.

آموزش مشاغل با توجه به برچسب‌ها و نقاشی‌هایی که در آن وجود دارد شغل‌هایی که در جامعه و اطرافمان هست را معرفی می‌کند و کودک می تواند با مشاغل آشنا شود.

کتاب های آموزش پیش دبستانی کودکانی که این کتاب‌ها را می‌خوانند می‌توانند با مهارت‌هایی که از خواندن این کتاب ها به دست می‌آورند، خودشان را برای رفتن به مدرسه آماده کنند.

آموزش نقاشی و رنگ‌آمیزی یکی از کارهای سرگرم‌کننده و خوشحال‌کننده برای کودکان است، نقاشی و رنگ‌آمیزی از مهم‌ترین ابزاری هستند که با آن کودک می‌تواند به شناخت رنگ‌ها و محیط اطراف خود برسد.

آموزش مهارت‌های زندگی از طریق بازی یا تعامل با خانواده کمک می‌کند تا آن‌ها در آینده تبدیل به آدم‌های موفق‌تر شده و از تمام پتانسیل‌ خود استفاده کنند. برای خرید این کتاب‌ها و مجموعه‌های آموزشی می‌توان عضو فروشگاه آنلاین لوازم تحریر و کتاب گاج مارکت شوید و به‌راحتی این محصول‌ها را تهیه کنید.

انتشارات قدیانی، محراب قلم، هوپا و انتشارات پرتقال و غیره ازجمله نشرهایی هستند که در امر آموزش کودکان و نوجوانان کتاب‌های بسیاری منتشر کرده‌اند. شما می‌توانید آثار نویسندگان بزرگی همچون ناصر کشاورز، مصطفی رحمان‌دوست، اسدالله شعبانی، آزاده بیات و غیره را در گاج مارکت بررسی و تهیه کنید.

کتاب‌های آموزش کودک و نوجوان به چه دردی می‌خورد؟

انتخاب کتاب هایی که مناسب کودک شما باشد بسیار مهم است اگر کودک شما سن کمی دارد بهتر است از محصولی استفاده کنید که عکس و تصویرهای رنگی با شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه خودش را دربردارد، به این ترتیب اشتیاقش بیشتر شده و به مطالعه کتاب علاقمند می‌شود و در گام بعدی با آن ارتباط برقرار می‌کند و به این ترتیب آموزش های مورد نیاز والدین از طریق کتاب به کودکان می رسد.