خودنویس چیست؟

این محصول یکی از ابزار بسیار قدیمی برای نوشتن است که قدمتی چند صد ساله دارد. این ابزار اولین بار در سال 1636 ساخته شد ولی نه به شکل امروزی! در واقع برای ساخت آن از پرجوجه تیغی و چوب پنبه استفاده می‌کردند. پس از گذشت سال‌ها، این کالا کم‌کم شکل امروزی را به‌خود گرفت و درحال حاضر افرادی که به سبک کلاسیک علاقه‌ دارند همچنان برای خرید خودنویس لوکس هزینه می‌پردازند. امروزه با تغییر شکل ظاهری، این کالا دارای یک مخزن داخلی است که مایعی رقیق را در خود جای داده و این جوهر با خاصیت چسبندگی و با کمک گرانش زمین به سمت نوک خود نویس حرکت می‌کند. در بسیاری از این‌گونه قلم‌ها، مخزن داخلی قابل تعویض است و برای شارژ جوهر خودنویس باید پس از اتمام محتوای داخلی، کپسول یا همان فشنگ‌ را (که در اصطلاح به آن جوهر یدک هم می‌گویند)، تعویض کنید. در برخی مدل‌های دیگر، نیاز است چند وقت یک‌بار مخزن با کمک قطره ‌چکان مخصوص پر شود چراکه مخزن قابل جابه‌جایی نیست.

معایت استفاده از خودنویس:

این قلم بسیار شیک است اما استفاده از آن مشکلاتی به همراه دارد که می‌توان به پس دادن جوهر روی دست یا حتی روی کاغذ اشاره کرد اما همه این‌ها بستگی به این دارد که شما از چه برندی خرید می‌کنید. انتخاب برندی که از کیفیت آن مطمئن هستید احتمال بروز مشکلاتی از این قبیل را کم می‌کند.

درباره راپید بیشتر بدانیم:

بسیاری از افراد به‌خاطر شباهت ظاهری زیاد، به درستی فرق بین روان نویس و راپید را نمی‌دانند اما شما با دانستن چند نکته ساده می‌‌توانید به راحتی این دو را از هم تفکیک کنید و در انتخاب دقیق‌تر عمل کنید. خودکار راپید یک ابزار تخصصی برای افرادی است که در رشته‌های مهندسی، معماری و هنر فعالیت دارند. تنوع زیاد سایز نوک قلم راپید باعث می‌شود که شما بسته به نیازتان آن را استفاده کنید. یک نکنه مهم این است که پیش از استفاده باید آن را به خوبی تکان دهید تا جوهر یک‌دست شود.

برندهای راپید و خود نویس براساس قیمت:

سخت است که بگوییم بهترین خودنویس برای خوشنویسی کدام است اما طبق تجربه خریداران قلم یوروپن، واترمن، ایپلمات، و لامی از بهترین‌های این عرصه هستند که برای هدیه دادن هم بسیار مناسب‌اند ولی اگر بخواهید با هزینه کمتر نتیجه خوبی بگیرید، پیشنهاد من به شما برند  آنلاین، اشنایدر، پلیکان، استابیلو و... است که هم از لحاظ کیفی و هم قیمت بسیار مقرون به‌ صرفه هستند و درنهایت اگر به دنبال یک راپید قیمت مناسب می‌گردید من به شما برند پلیکان، استدلر، آرت لاین، سنتروپن، یونی‌بال و... را پیشنهاد می‌دهم.

خرید راپید و خودنویس از سایت گاج مارکت:

شما در سایت گاج مارکت می‌توانید انواع خودنویس و راپید را مشاهده کنید و با کمک راهنمای خرید ایجاد‌ شده در وب‌سایت ما بهترین گزینه را انتخاب کنید. اعتماد بهgajmarket  یعنی آسودگی خیال برای کسانی که خاص بودن را باور دارند.